Nicealem Güncelden Bilimsele

Polislerin Zorunlu Hizmet Süresi Ne Kadar Oldu

​IMG

Güvenlik Genel Müdürlüğü, dört ili gerekli hizmet bölgesinden çıkardıktan sonradan, polisin zorunlu hizmet sürelerinde de değişiklik yaptı.

Yozgat, Rize, Kahramanmaraş ve Tokat’ın gerekli hizmet bölgesinden çıkarıldığını içeren haberler, Devlete Ait Gazetede yayımlanan düzenlemeyle kesinleşti.

27 Mart 2017 tarihli Resmi Gazetedeki düzenlemeye tarafından il ve ilçelerdeki zorunlu hizmetlerde her yerde belirlendi.

dahası bölgelerdeki zorunlu hizmet sürelerine ilişkin olarak iki manâlı düzenleme yapıldı. Bu düzenlemeler şu şekildedir:

MADDE 12- Benzer Yönetmeliğe aşağıdaki ilave maddeler eklenmiştir.

Hizmet Süresi Değişikliği

EK MADDE 3- Bu Yönetmelikte kayıtlı il veya ilçelerin hizmet sürelerinin artırılması halinde; yeni hizmet süreleri, değişikliğin yürürlüğe girmesinden önce o yerde göreve başlamış olanlar için uygulanmaz. Herhangi bir nedenle il içerisinde veya ikinci alan içinde yapılan yer değişikliklerinde, personelin hizmet süresinin hesaplanması, bölgede birincil göreve başladığı tarihte geçerli olan hizmet süreleri dikkate alınarak yapılır.

Hizmet Bölgesi Değişikliği

ILAVE MADDE 4- Bu Yönetmelikte kayıtlı ikinci alan il veya ilçelerin birinci alan kapsamına alınması halinde, değişikliğin yürürlüğe girmesinden önce hizmet bölgesi değiştirilen yerde göreve başlayanlar, başladıkları tarihte geçerli olan hizmet süresini tamamlamaları durumunda ikinci alan hizmetini tamamlamış sayılırlar.

Birinci alan dahilinde iken, ikinci alan kapsamına alınan il ya da ilçelerde tayin yapmakta olan personelin, Yönetmeliğin yürürlüğe girmesinden daha sonra bu yerde çalıştıkları süreler ikinci bölge hizmetinden sayılır.

trthaber​
 
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ