Nicealem Güncelden Bilimsele

Masa Tenisi Faydaları

Masa Tenisinin Faydaları,
Masa Tenisi Yararları,
Masa Tenisinin Faydaları nelerdir

Akdeniz Üniversitesi ’nde genç bir öğretmen öğrencilerinin yaşadığı konsantrasyon sorunu ve dikkat eksikliğine çare edinmek için parlak bir fikir buldu.

Masa tenisinin aynı anda göz, kas, düşünce koordinasyonlarını sağlamasından ve dikkati arttırmasından yola çıkarak bir proje geliştirdi.

Önce masa tenisi sporu yapan ve bununla birlikte eğitim fakültesinde okuyan 10 kişiyi bir araya getirdi. 20 çocuğa dört ay baştan başa masa tenisi sporunu öğretti. çocukların ders notları yükseldi. Valilik izni ile projesini Antalya ’daki Yatılı Alan İlköğretim Okulları ’nda (YİBO) uygulamaya başladı.

Projesinin ilk adımı olarak önce eğitim fakültesine ilanlar astı. “Profesyonel olarak masa tenisi oynayan öğretmen adayları arıyorum” dedi. 10 kişi başvurdu. Sonra gönüllü çalışmalar yaptığı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ’nın (TEGV) yolunu tuttu. 4-8. derslik çocuklarından oluşan 20 öğrenciye ekibiyle masatenisi öğretmeye başladı. 16 hafta baştan başa eğitim alan çocukların ailelerinden çok olumlu tepkiler geldi. Çocuklarının ders başarılarının ve notlarının arttığını ve çevreleriyle iletişimlerinin kuvvetlendiğini anlattılar.
Projesiyle Milletlerarası Gençlik Vakfı, Sylvan/Laureate Vakfı ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliği ile hayata geçirilen VERI Genç Sosyal Girişimci Ödülü ’nü de aldı.

 
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ