Nicealem Güncelden Bilimsele

Gebelikten korunma takvim yöntemi

Yıllık yöntemiyle gebelikten korunma, takvimi yöntemi ile gebelikten korunma, gebelikten korunmak için takvim yöntemi, takvim yöntemiyle gebelikten nasıl korunulur, takvim yöntemi nasıl uygulanır tüm bu soruların yanıtlarına ulaşacağınız bir adrestesiniz….

Takvim yöntemiyle gebelikten korunma, takvimi yöntemi ile gebelikten korunma, gebelikten korunmak için yıllık yöntemi, takvim yöntemiyle gebelikten nasıl korunulur, takvim yöntemi nasıl uygulanır bütün bu soruların yanıtlarına ulaşacağınız bir adrestesiniz. Gebelikten doğal yollarla korunmak isteyenler yıllık yöntemi hakkında kısa ve öz bilgiye sahip edebilmek için makalemizi okumalıdır.

Takvim yöntemi gebelikten korunma

Günümüzde çiftlerin %20 ’si tarafından tercih edilen yıllık yöntemiyle korunma çiftin hamile kalma riskinin yüksek olduğu günlerde cinsel ilişkiden uzak durma olarak tanımlanır. Gebelikten korunmak için takvim yöntemini seçim edenler adet döngüsünü baz almalıdır.

Kadının adet döngüsünün 2 bölümü bulunur ve bu bölümler yumurtlama öncesi ve sonrası dönemlerdir. Hamilelik kadının yumurtlamadan öncesi 5 ile yumurtlamadan sonraki 3 günde gerçekleşir. İşte bu 8 gün kadının hamile kalmaya elverişli dönemleridir. Güvenilmez günlerde cinsel ilişkiden kaçınmak gerekir.

Gebelikten korunma yıllık yöntemi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ