Nicealem Güncelden Bilimsele

Erkekler için çok güzel tavsiyeler

Günümüzde bundan böyle gizli olmayı yaşamın bir parçası kabul eden erkekler için “zariflik rehberi” hazırlandı. Moda uzmanı Adam di Stefano göre hazırlanan rehberde günümüz erkeğine tavsiyelerde bulunuluyor.

“Askmen” sitesinin, “Stilinizi Geliştirmek İçin Öğütler” başlığıyla hazırlanan bölümünde, moda uzmanı Adam di Stefano günümüz erkeğine tavsiyelerde bulundu. Modanın günümüz erkeğinin yakından peşine düşüp takip ettiği bir kavram olduğunu ve bundan böyle erkeklerin de eşleri ve kız arkadaşları yanlarında olmadan üst baş alışverişi yaptıklarını bildiren Stefano, “Erkeklerin yaşamı üçe ayrılır; meslek, özel yaşam ve sosyal aktiviteler. Eğer şıklığınızla görenlerin dönüp ikinci kez bakmasını istiyorsanız bu rehberi takip edin” tavsiyesinde bulundu.
Bazı erkekler için kendi stilini oluşturmanın adeta “korkulu bir rüya” olduğunu anlatan Stefano, şu altın öğütlerde bulundu:
Uzmanları Dinleyin:
Benim gördüğüm böylece çok erkek alışverişe önce anneleri, sonra kız arkadaşları ya da eşleriyle çıkıyor. Eğer kendi stilinizi meydana getirmek istiyorsanız uzmanları dinleyin. Dergileri ya da bunun gibi erkeklere karşın sitelerini okuyun. Oysa bunu yaparken de yalnızca spor yorumlarını veya güzel yıldızların fotoğraflarına göz gezdirip bırakmayın, bunun gibi yazılardan görüntü alın. Beyaz ve açık renk çorapları siyah ayakkabıyla giymeyin, kemerinizle ayakkabınız düzenli olsun.
Trendleri Peşine Düşüp Takip Edin:
Moda değişen bir kavramdır. Bir gün moda olan değişik sene demode olur. Peki değişen trendleri nasıl takip edeceksiniz? Meşhur oyuncuların, futbolcuların kıyafetlerine bakın, neyin moda olduğunu anlarsınız. Ama natürel bunları kendi stilinize uydurun.

Eskiye Dönün:
Moda akışkan olduğu kadar kendini tekrarlayan bir kavramdır. Önceki yıllarda moda olan ve unutulan kıyafetler bir zaman sonra bitmiş çıkar. Bir dönem moda olan, ama sonradan unutulan pilot gözlüklerini hatırlar mısınız? Derhal tekrar moda oldular ve onları bitmiş çıkarmanın tam zamanı…
Gardrobunuzu yenilerken eskileri en ince ayrıntısına kadar atmak kadar kötü bir zihin daha olamaz. Logolu tişörtler, motosikletçi montları ve daha o kadar çok giysi, onlar bitmiş moda olacaktır. Bunları son moda olanlarla kombinlemeniz bir fikir…
Formda olun:
Moda yalnızca ne giydiğiniz yok nasıl giydiğinizdir. İki kişiyi gözünüzün önüne getirin; biri atletik ve formda; diğeri bira göbeği bulunan, düşük omuzlu ve tombul… Kıyafetlerin hangisine yakışacağı açık. Formda kalmak azıcık diyetine dikkatli olmak, biraz da her hafta spor salonunda birkaç saat geçirmekle muhtemel. Ayrıca daha sağlıklı olursunuz, hem de giydikleriniz uygu.
Kendiniz Olun:
Tüm bu öğütlerin yanında en önemlisi kendiniz olun. Giysiler mankenlerin üzerinde hoş durur ama onlar sizin için yapıldı. Kendine güvenen bir erkeğin giydiği giysi de uygu.

 
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ