Nicealem Güncelden Bilimsele

Başbakan Erdoğan Neden Ameliyat Oldu

Başbakan Erdoğan Niçin Ameliyat Oldu
Başbakan Erdoğanın ameliyat olmasının sebebi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ameliyat oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumartesi günü sindirim sistemi ameliyatı geçirdiği öğrenildi. Erdoğan’ın afiyet durumunun iyi olduğu belirtildi.

Başbakanlık Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya tarafından, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 26 Kasım Cumartesi günü sindirim sistemi ameliyatı geçirdi. Laparoskopik yöntemle bir sindirim sistemi ameliyatı gerçekleştirildiği belirtildi. Açıklamada, ameliyatın Başbakan Erdoğan’ın müsait olması nedeniyle 26 Kasım tarihinde yapıldığı açıklama edildi.Başbakan Erdoğan’ın afiyet durumunun yerinde olduğu açıklanmış açıklamada, doktorların gerekli gördüğü istirahatın ardındaki çalışmalara başlayacağı açıklama edildi.

Prof. Dr. Buğra laparoskopi denilen kapalı yöntemle yaptığı ameliyatta hastaneninkini değil, kendi getirdiği aletleri kullandı. İddialara tarafından çekilen kolonoskopide belirsiz bulgulara rastlanınca ameliyat gündeme gelmişti. Prof. Dr. Buğra, takriben 1.5 metre olan kalın bağırsağın 20-25 santimetresini aldı. Bağırsaktan alınan doku örneğinin patolojik incelemesi için de Pendik Araştırma ve Eğitim Hastanesi seçim edilmedi. Doku örneği diğer bir laboratuvara gönderildi. Uyuşturma ekibinin de dışarıdan geldiği belirtildi.

Erdoğanın bir süreden beri bağırsaklarında yaşadığı ülserli kolit rahatsızlığı nedeniyle ilaç tedavisi gördüğü ve uyumlu diyet yaptığı vurgulandı. Ancak, ishal, kanama ve kilo kaybı gibi denetim edilemeyen sonuçları olan hastalığın tedavisi için cerrahi müdahale öneriliyor. Erdoğanın devlete ait davetler ilk önce elde etmek üzere gittiği her yerde, perhiz programına uygun şekilde, ekibi tarafından önceden “salçasız, baharatsız ve acısız yemek listesi hazırlanması talebini ilettiği bildirildi. Erdoğan, işlem kararını geçen hafta aldı.

Hastanesinden taburcu olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar’daki konutunda dinleniyor.

​IMG

 
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ